• Ankara15 °C
  • İstanbul17 °C
  • İzmir21 °C
  • Giresun20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TÜRKÜLERLE SÜLEYMAN BULDUK GELİYOR..
01 Ekim 2010 Cuma 23:59

TÜRKÜLERLE SÜLEYMAN BULDUK GELİYOR..

Sivas, Giresun, Ordu, Edirne, Kars, Erzurum, Şanlıurfa, Elazığ, Malatya, Kayseri, Antalya, Kırşehir, Aydın, Ankara, Yozgat, Amasya..

Sivas, Giresun, Ordu, Edirne, Kars, Erzurum, Şanlıurfa, Elazığ, Malatya, Kayseri, Antalya, Kırşehir, Aydın, Ankara, Yozgat, Amasya, Çorum, Samsun,Tokat, Tekirdağ, Bayburt, Bursa ve Gümüşhane gibi illerdeki türkü dostlarına, şiir yorumcularına, aşık, ozan ve şairlere; ''TÜRKÜLERLE SÜLEYMAN BULDUK GELİYOR..'' diyen Şüsiyad Başkanı Hikmet Okuyar; çok yönlü, çok güçlü bir türkü dostu olarak bilinen Süleyman Bulduk'un sanat dünyasına sağlam desteklerle ve özgüvenle girmesi; yeni eserlere yeni isimlere yeniden nefes aldıracaktır dedi.

Şaheserler Üreten Sanatçılar İletişimciler Yapımcılar Yönetmenler Araştırmacılar ve Derlemeciler Topluluğu Başkanı Şair Yazar Gazeteci Hikmet OKuyar; Türkü harmanlarını, kültür sanat şölenlerini şenlendirmek için türkü dostlarının beğenisini kazanmak, sazlarrını da halk bilimcilerinin şiir müzik beste şarkı türkü foklör uzmanlarının huzurlarında dillendirmek için uzun zamandan beri yayın yapan thm sanatçısı Süleyman Bulduk için Türkülerle Bulduk Geliyor diyerek şiir müzik beste şarkı türkü yorum hayranlığı devam ettiği sürece mesleğinin uzmanı sanatçıların da hayranlıkla çoşkuyla yaşamaya devam edeceğini bildirdi.

Kelkit Vadisi'nde geleneksel olarak yaşatılan şairlik aşıklık ozanlık geleneğinin içinde türkü harmanlarında yetişen, Türkiye genelinde ün yapmış Muzaffer Sarısözen, Nida Tüfekçi gibi saz ve türkü üstadlarının çok yakınlarında bulunarak özel yeteneklerini bilgi ve becerilerini yoğun emekle güçlendirp birikimlerini faydaya dönüştürmeyi hedefleyen THM sanatçısı Süleyman Bulduk her hafta düzenli olarak proğrmalarına devam ettiği halde basında müzik magazin ortamlarında haberleri bir yana birkaç afişini birkaç kare alt yazılı fotoğrafını bile göremiyoruz.

Geçen hafta Yakup Sarıkaya isimli Türkü dostunu davet etmişti proğramına.
Şiirli sohbetin, edebi öğretinin, özgün müziğin ve gizemli türkülerin akışına kapıldık.

Zaman nasıl geçti anlayamadık.

Abdi Beğ pirimizden, Bayburtlu Zihni, Aşık Veysel, Selahattin Erdal, ile Aziz Şeker gibi üstdların eserlerinden örnekler isteyecektik.Zaman yetmedi.

Hatta Dünyaca meşhur Şebinkarahisar kaynaklı Tamzara Türküsü bile diğer meşhur Türkiye türküleri ve deyişleri yüzünden bir başka proğrama kaldı.

Türkülerin yörelerine göre değişik müzik aletlerini de başarıyla kullanabilen Süleyman Bulduk şiir müzik beste şarkı türkü konusuyla yakından ilgilenen cemiyet, vakıf, dernek ve topluluklardan radyoların müzik kültür sanat proğramcılarından yoğun davet alıyor.
Birçok sanatsever de tebriklerini teşekkürlerini bize gönderiyor.Biz de paylaşıyoruz. diyen Şüsiyad Başkanı Hikmet Okuyar; Süleyman Bulduk dersine çok iyi çalışmış.Proğramlarına hazırlıklı geliyor.Seyirciyi dinleyiciyi proğrama bağlamayı başardı.Hem eğlendiriyor hem şenlendiriyor hem de bilgilendiriyor'' dedi.

Giresun, Elazığ, Erzurum, Bursa, Kayseri, Adıyaman, Bayburt, Gümüşhane, Kırklareli, Kırşehir, Tekirdağ, Amasya, Samsun, Ordu gibi birçok ilimizden sohbetler radyo tv proğramları için davet alan Süleyman Bulduk'un çok sevilen ve özlemle aranan bir halk sanatçısı olacağını söyleyen Şüsiyad Başkanı Hikmet Okuyar; çok saygın yorumcu arayan şaheser sahiplerinin türkü ustası Süleyman Bulduk ile zirve yapma şansı yakalıyacağını vurguladı.

Not : Daha Geniş bilgi almak isteyenler, duygularını ve türkü denemelerini Süleyman Bulduk ile paylaşmak isteyenler menejerlik adresine arama motorlarına thm sanatçısı Sülyman Bulduk yazarak ulaşablirler

Haber: Hikmet OKUYAR

Bu haber toplam 3659 defa okunmuştur
YORUMLAR
tebrik
erol çabukol
sulayman abi mevlam yar ve yardımçısı olsun korulu haçı erol
12 Nisan 2012 Perşembe 10:26
Tebrik ve Teşekkür
MURAT DOLUDİZGİN
Sevgili üstadım, üreten insanlarla omuz omuza vererek onları topluma tanıtmak için tüm imkanlarını kullanarak gösterdiğin çabaları görmemek, takdir etmemek mümkün değil. Süleyman Bulduk gibi değerler toplumun içindeki nadide birer çiçek gibidirler. Bu değerleri yok etmek için değil, çok etmek için, gösterdiğin çabalar için seni canı gönülden tekrar tebrik eder, teşekkür ve şükranlarımı sunarım. MURAT DOLUDİZGİN (SMM,şair, bestekar, ozan)
04 Ekim 2010 Pazartesi 11:33
mütafazi
alim avcı
değerli dostum süleyman abimize çıktığı bu yolda başarılarının devamını diliyorum yolun ve bahdın açık olsun türkülerin efendisi
02 Ekim 2010 Cumartesi 09:47
Tüm Hakları Saklıdır © 2006-2012 Şebin Haber Portalı | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0530 464 28 45 / Faks : | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA