• BIST 11064.85
 • Altın 2579.889
 • Dolar 33.0086
 • Euro 35.9773
 • Ankara 17 °C
 • İstanbul 24 °C
 • İzmir 26 °C
 • Giresun 25 °C
 • ŞEBİNKARAHİSARLILAR YARDIMLAŞMA DERNEĞİN’DEN TERÖR OLAYLARINA KARŞI ÇOK SERT AÇIKLAMA
 • ORDU-GİRESUN HAVALİMANI TURİZMİ CANLANDIRDI
 • ALİ KARANCI YAZDI ‘’YAPBOZ DEĞİL, PLANLI PROJELİ’’
 • RAMAZAN’DA GÖNÜLLERE UZANACAK SICACIK EL ŞEBİNKARAHİSARLILAR YARDIMLAŞMA DERNEĞİ’NDEN
 • AK PARTİ GİRESUN’DA SEÇİM SONUÇLARINA İTİRAZ ETTİ

TÜRK EĞİTİM – SEN GİRESUN ŞUBESİ BASIN AÇIKLAMASI

TÜRK EĞİTİM – SEN GİRESUN ŞUBESİ BASIN AÇIKLAMASI
Basın ve yayım kuruluşlarının değerli temsilcileri, hizmetlisi, bekçisi, teknisyeni, memuru, öğretmeni, yöneticisi ile tüm eğitim çalışanları arkadaşlarım, saygıdeğer Giresunlular;
Basın ve yayım kuruluşlarının değerli temsilcileri, hizmetlisi, bekçisi, teknisyeni, memuru, öğretmeni, yöneticisi ile tüm eğitim çalışanları arkadaşlarım, saygıdeğer Giresunlular;
HİÇBİR BÖLÜCÜ GÜÇ, AYRILIKÇI UNSUR TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ'NİN BÜTÜNLÜĞÜNE GÖLGE DÜŞÜREMEZ.
Ulu Önder Atatürk'ün Cumhuriyeti ilan etmesinin üzerinden tam 86 yıl geçti. Vatan toprakları için kan deryasında yüzme pahasına Atatürk önderliğinde kahramanca mücadele eden Türk Milleti, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin tohumlarını attı. Açlığa, yokluğa, yoksulluğa rağmen kadın, erkek, genç, yaşlı herkes; başka bir devletin boyunduruğu altına girmemek, bağımsızlığını kaybetmemek, topraklarını korumak uğruna emperyalistlere, işgalcilere, leş kargalarına karşı tek yürek oldu. Tüm bu destansı mücadele sonucunda zafer kazanan Türk Milleti'ne Ata'mız, 29 Ekim 1923 tarihinde Cumhuriyeti kurarak, büyük bir miras bıraktı.
Bugün gelinen süreçte ise; Atamızın mirası olan Cumhuriyet'e ve vatan, millet, bayrak gibi değerlere yeteri kadar sahip çıkılmadığını üzülerek görmekteyiz. Vatanını seven, ülkesine sahip çıkan, bayrağını yücelten, Atamızın ilke ve inkılâplarını kılavuz edinenlerin ayrımcılığa tabi tutulduğu; çeşitli sıfatlarla yaftalandığı, buna karşın teröristlerin ve teröristlere sempatiyle bakanların adeta el üstünde tutulduğu bir dönemden geçiyoruz.
Açılım adı altında ülkemizin temellerinin dinamitlendiği, bir yerlerden alınan talimatlarla hareket edildiği, teröristlerin “beyefendi” muamelesi gördüğü, hiçbir ceza almadan elini kolunu sallaya sallaya gezdiği, insanların ayrışmaya tabi tutulduğu bir ortamda, huzurlu olmak ve “Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti işte budur” demek mümkün görünmemektedir.
Dışarıdan alınan direktiflerde açılım safsatasını ortaya atmak, bölücü başını referans almak ve terör örgütünü ortadan kaldırmak yerine, teröristlerle pazarlığa oturmak onur kırıcıdır. Bu noktada sormak istiyoruz: “Sizler teröristlerle işbirliği yapın diye mi binlerce evladımız şehit oldu? Ulu Önder Atatürk sizler teröristleri affedin, AB'ye, ABD'ye biat edin diye mi Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni kurdu?
Artık açılım adı altında insanlar ayrıştırılıyor, Türk'üm demekten korkan insanlar yaratılıyor, ülkenin bağımsızlığını ve bütünlüğünü savunanlar dışlanıyor. Öte yandan terörist muhatap alınıyor, bölücübaşı için “sayın” ya da “önderlik” kelimelerinin kullanılması yadırganmıyor, hatta görmezden geliniyor. Eli silahlı teröristler konvoylar eşliğinde alkışlarla, sevgi gösterileriyle karşılanıyor. İşte tüm bunlar Cumhuriyetin 86'ıncı kuruluş yıldönümünde alenen yapılıyor. Kimin sayesinde? Ülkeyi sevk ve idare edenler sayesinde.
İktidar tüm bunları; Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin temellerinden zayıflatılması ve bağımsızlığımıza, bütünlüğümüze yönelik tehditlerin etkisini artırması pahasına yapmaktadır. Ancak bilinmelidir ki, bölücülüğe karşı tek ses, tek yürek olan Türk Milleti, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bölünmesine yönelik hiçbir girişime müsaade etmeyecek, bayrağımız bu ülkenin her karış toprağında hür olarak dalgalanmaya devam edecektir. Sözde devlet kurmak için işbirlikçilerle hareket eden bölücüler, amaçlarına ulaşamayacak, hiçbir bölücü güç, ayrılıkçı unsur devletimizin dirliğine, bütünlüğüne gölge düşüremeyecek, Türkiye Cumhuriyeti büyük bir devlet olarak bağımsızlığını sonsuza dek sürdürecektir.
Bu vesileyse 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyor, başta Büyük Önder Atatürk olmak üzere, bu vatanı bizlere bırakan aziz şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyoruz.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

GİRESUN TÜRK EĞİTİM SEN YÖNETİM KURULU
Bu haber toplam 1479 defa okunmuştur
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006-2015 Şebin Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.